O nas

Restauracja Dolce Vita Lublin

To było jedynie kwestią czasu i funduszy, kiedy zaprosimy pierwszych gości na włoską kuchnię. Miłość do najlepszych smaków Włoch pojawiła się w latach 90 kiedy to po raz pierwszy odwiedziliśmy słoneczną Italię. Coroczne wakacje w kraju słynącym z znakomitej kuchni smak włoskich ziół i zapach świeżo wyjętej z pieca pizzy zaowocowały otwarciem polsko- włoskiej małej , ale urokliwej pizzerii.

„Restauracja Pizzeria Dolce Vita” jest efektem naszego zamiłowania do włoskiej kuchni i włoskiego filmu. Moja mama, która na co dzień mieszka w Italii zaszczepiła we mnie bakcyla miłości do tradycyjnej kuchni włoskiej. Rano prowadziła mnie do ogrodu, garściami zrywała zioła, rozcierała je w ręku między palcami i kazała zgadywać, bazylia, tymianek czy rozmaryn? Z nią po raz pierwszy odkrywałam smak spaghetti aglio, oglio, peperoncino. Pokazała mi piękno świeżych ziół, prostych potraw, dobrego, świeżego produktu wykonywanego ludzką pracą. Jako właściciele a zarazem kucharze zdobyliśmy doświadczenie kulinarne pracując w włoskich restauracjach i pizzeriach , pod surowym okiem włoskich maestro uczyliśmy się sztuki kulinarnej , dzięki czemu zyskaliśmy bezcenną wiedzę, wiedzę jak pięknie gotować i cieszyć się nietuzinkowym smakiem. Wyjątkowym daniem pizzerii jest biała pizza, z białą mozarellą, cebulą boczkiem, pieczarkami oraz świeżymi ziołami A zamiast tradycyjnego sosu pomidorowego siekane funghi porcini. Taka jest właśnie nasza , nasza włoska Dolce Vita…

Zapraszamy na wyśmienite dania kuchni włoskiej wśród kadrów z najbardziej znanego włoskiego filmu „La Dolce Vita” Słodkie życie – film z 1960 roku w reżyserii Federica Felliniego. Film powszechnie uważany za jedno z największych osiągnięć światowego kina. Włoski charakter restauracji podkreślają zdjęcia z widokami Włoch oraz słynnych gwiazd ekranu niezapomnianych i światlnych lat 60.

Spełniamy wasze kulinarne marzenia już od 15 kwietnia 2012 roku, cieszymy się dobrą renomą wśród stałych i nowych klientów. W okresie letnim do Państwa dyspozycji jest niewielki letni ogródek. Z myślą o najmłodszych klientach przygotowaliśmy strefę dla dzieci , oraz puzzle i kolorowanki. Zapraszamy do działu promocje, w którym to znajdą państwo ciekawe propozycje kulinarne na co dzień nie występujące w menu oraz różnego rodzaju konkursy, promocje.